Blog > Komentarze do wpisu

"Mnie nikt nie zauważy"

Jest taki polski film Rewers. Graficznie i atmosferą to taka nasza wersja Sin City, tyle że w obsadzie rodzimej. Film dobry, a scena która mi chodzi po głowie odkąd go z 10 miesięcy temu obejrzałam to dialog matki (Jandy) z córką (Buzek). Knują jak tu ukryć walizkę z mrocznym sekretem i matka mówi:

  • Ja pójdę. Nikt mnie nie zauważy.

A córka odpowiada:

  • Nie. Pójdę ja. Mnie NIKT nie zauważa.

Świetne, nie? Dobrze jest czasem być niezauważalnym, choć mam wrażenie, że transparentność mija z wiekiem. Siedziałam sobie dziś taka właśnie ukryta i niewidzialna w aucie przed paszportowym. Czekałam i patrzyłam na mijające mnie kobiety. Doskonale widać, szczególnie teraz latem, kto dobrze się czuje ze sobą. Kto ubrał się tak, że jest jego druga skóra, a dla kogo dany strój jest niepewną nowością. O dziwo, najlepiej ze sobą czują się młode mamy. To żadne wazeliniarstwo, ani zadufanie, ale paradoksalnie, bo przecież mają najmniej czasu na siebie, one są najbardziej pewne siebie. Czy to duma z dziecka, czy macierzyństwa, ale im nie przeszkadza wystający brzuch, szorstkie łokcie czy niepasujące buty. I JE widać.

Dziś marynarka. Dostałam ją od mamy, która w szale zakupowym za-nabyła i potem nałożywszy 2x uznała, że nie jej styl. Ale TO JEJ styl. Pamiętam to z okresu nastoletniego, kiedy córki chyba najuważniej podglądają matki. Mama lubiła duże malarskie żakiety do pasiastych bluzek. Ale że tym razem żakiet pasiasty wybrałam top granatowy. Brakuje mi biżuterii, chciałam coś metalowego i nie koniecznie klasycznego, ale nic takiego nie mam. Jakąś kanciastą steampunkową broszkę? Muszę o niej sobie przypomnieć na urodziny ;)

  • Pasiasty żakiet- Zara
  • Białe spodenki - Tatuum
  • Granatowy top - Gap
  • Buty - Badura
  • Torebka - Simple

Trochę się na tym zdjęciu wyżej wyciągnęłam w paincie, ale mam niski próg tolerancji dla moich nóg tego lata ;) Za to niżej zoom na buty, bo to też od mamuśki dostałam. Btw. widziałam podobne w Bacie, ale Badura rozdzielił paski i ten z-góry-na-dół jest zaczepiony jak japonki, dzięki czemu rewelacyjnie leżą!

piątek, 19 lipca 2013, fanta-girl