RSS
wtorek, 10 września 2013

Najmodniejsza dzielnica Tokio to Harajuku. Tam gromadzą się młodzi, którzy od poniedziałku do piątku wbijają się w mundurki i tam mieszkają artyści oraz japońscy projektanci. Harajuku Girls to wolne od codzienności obywatelki Tokio, które swoje stroje komponują w specjalnych sklepach. Mylnie łączy się je z klimatami gotyckiego rocka, albo neo-punku. Prawdziwa geneza stylu to bohaterki MANGI i Anime. 

Lucy rozpoczęła pierwszą klasę. Duży miałam problem z plecakiem i doszłam do wniosku, że jeszcze w tym roku nie kupię jej takiego kwadratowego ze wzmocnieniami na plecy. Jest odprowadzana i przyprowadzana, a plecak wtedy niosę ja. Za to chciałam znaleźć taki, który będzie wyglądał inaczej na półce w świetlicy. Wszystkie dzieciaki odstawiają plecaki na regale i chciałam by JEJ był niepodobny do żadnego innego. W ubiegłym roku miała taki jak jeszcze dwie dziewczynki i ciągle (pomimo doczepienia breloczków) było z tym zamieszanie.

Boje o to toczyliśmy z Carlosem, bo on chciał by plecak był sztywny. Jako zaopatrzeniowiec wygrałam jednak ja i Lucy ma plecak Harajuku. Wybrała sobie turkusowy z wzorem w syreny. Ma  mnóstwo schowków, doczepionych błyskotek i dwie kieszenie na napoje. I bardzo go lubi! :))

Styl Harajuku to wygląd porcelanowej lalki (mamy to, nawet pomimo dużej szczerby w zębach, jak to u dziewczynek w tym wieku ;), noszeniu kilku warstw i mieszanie stylów (trampki do spódnicy) oraz łączenie marek (trendowe z pospolitymi). Voila:

  • Spódniczka - Smyk
  • Kurtka ze złotymi guzikami - Gap
  • Leginsy - Auchan
  • Buty z fluo sznurówkami - CCC
  • Tenisówki- Decathlon
  • Bluzka w pasy - H&M
  • Plecak - Harajuku

Ooo, a tu niżej widać regały w świetlicy, gdzie w trybie codziennym w dużym ścisku są plecaki. I weź znajdź tu swój, jeśli jest nie charakterystyczny! :))

Btw. Stylem Harajuku była zafascynowana Gwen Stefani i kilka japońskich Gothic Lollitas wystąpiło w jej klipie "What You Waiting For?".

10:41, fanta-girl
Link Komentarze (2) »