RSS
czwartek, 05 października 2017

Najlepszym przykładem jaki Frida zrobiła skok w ludzkiej świadomości jest to, że kiedyś przedstawiano ją jako: żona Diego Riviery Frida Kahlo, a teraz mówi się częściej: Mąż Fridy Kahlo, Diego Riviera. Królowa kwiatów i kolorów. Ta, którą najpierw było słychać, a potem dopiero widać (biżuteria), ta, która wplatała sobie we włosy świeże kwiaty i mistrzowsko mieszała i łączyła style. Sukienka z XIX wieku z indiańską chustą? Paski do kwiatów? Proletriacki uniform i czerwona szminka? Na niej pasowało do siebie wszystko. Gdy przyjechała do szarego Paryża, ludzie szli na ulicy za nią. Zaczepiali ją i stale otaczał ją tłum. Z papugą na ramieniu, albo z małpka na rękach.

Ambasada Meksyku zrobiła bardzo fajną imprezę. Znaczy się, zrobiła ich wiele (musimy w tym roku pojechać do Poznania!), ale na jedną się załapałam. Razem z kawałkiem mojego pin-upowego towarzystwa :) Ubierz się jak Frida Kahlo!

  1. Potrzebna była spódnica. Długa, do kostek. Białą miałam od Lutki, a czerwoną miałam w szafie. To Desigual, który na ogół nakładam na Boże Narodzenie :)
  2. Szeroki szal. Ja chciałam w kwiaty i taki miałam.
  3. Szara koszulka, bo biała wydawała mi się z biała, a czarnych rzeczy po prostu nie mam. Mohito.
  4.  Buty CCC, takie trochę za kostkę i na płaskim obcasie.
  5. Kwiaty we włosach, kolczyki w trupie czaszki są z Clair's podobnie jak pajęcza szyja (świecąca w ciemnościach)
  6. No i biżuteria: u mnie to wielkie szklane korale z Reserved.

Jak widzicie dziewczyny były ubrane naprawdę z rozmachem, no ale umówmy się trochę mnie tłumaczy, że nie miałam kiedy się przygotować, bo... we wtorki mam basen z dzieciakami i ogólnie byłam nieco "chlorowa" :) Był bardzo fajny wykład o Fridzie, po angielsku i tu też fajna akcja, bo wszystko rozumiałam, a jednak tego angielskiego w ogóle nie ćwiczę.  Czy wiecie, że ostatni obraz Fridy zaginął? I podobno jest gdzieś w Polsce? Albo, że w filmie z Salmą Hayek użyte obrazy NIE były Fridy? Jakby nie było JA TEŻ dostałam prezent, za to, że się przebrałam i cieszę się, że tam byłam :) Ach, no i mam już przebranie na Halloween :)

17:44, fanta-girl
Link Komentarze (4) »